Kanada

Waterloo, Kanada: Procent młodych ludzi, którzy twierdzą, że łatwo jest im zdobyć marihuanę, znacznie zmniejszył się od czasu legalizacji rynku marihuany do użytku dorosłych w Kanadzie, zgodnie z danymi opublikowanymi w czasopiśmie Archives of Public Health.

Nowe badania przeprowadzone w Kanadzie wskazują, że legalizacja marihuany może wpływać na spadek sprzedaży piwa, sugerując, że konsumenci mogą preferować jeden produkt kosztem drugiego. Od momentu, gdy Kanada zalegalizowała marihuanę do użytku dorosłych w 2018 roku, obserwuje się ciągły spadek sprzedaży piwa.
Używanie dużych ilości marihuany wiąże się ze znacznym ryzykiem wystąpienia zaburzeń lękowych, informują kanadyjscy uczeni. Specjaliści z Bruyère Research Institute, University of Ottawa Department of Family Medicine, The Ottawa Hospital oraz Institute for Clinical Evaluative Sciences przeprowadzili najszerzej zakrojone badania dotyczące związku używania marihuany a zaburzeniami lękowymi. Przeanalizowali oni dane medyczne z lat 2008–2019 dotyczące ponad 12 milionów mieszkańców prowincji Ontario. Badacze sprawdzali, jakie jest prawdopodobieństwo rozwoju zaburzeń lękowych u osób, które trafiły na szpitalny oddział ratunkowy z powodu używania marihuany, w porównaniu z całą populacją badanych.
W badaniu opublikowanym niedawno w JAMA Network Open zbadano związek między używaniem konopi indyjskich, symulowaną jazdą samochodem i poziomem tetrahydrokannabinolu (THC) we krwi u starszych dorosłych.
Urzędnicy stanu Nevada oficjalnie przyjęli propozycję zmiany standardów zatrudniania funkcjonariuszy policji, aby umożliwić kandydatom do pracy, którzy wcześniej zostali zdyskwalifikowani za niektóre przestępstwa związane z marihuaną, kwalifikowanie się na stanowiska organów ścigania.

Przepisy dotyczące marihuany i wskaźniki używania nastolatków w USA i Kanadzie

Po wprowadzeniu przepisów dotyczących dostępu do marihuany medycznej oraz regulacji dotyczących używania marihuany przez dorosłych w Kanadzie, nie zaobserwowano istotnego wzrostu raportowanego użytkowania marihuany przez nastolatków. Badanie skoncentrowało się na analizie zmian w konsumpcji konopi indyjskich i ich konsekwencji po wprowadzeniu legalizacji rekreacyjnej marihuany wśród młodych dorosłych z grupy wysokiego ryzyka. Odpowiada to na powszechny problem związany z obawą, że legalizacja może skutkować zwiększeniem używania w tej grupie wiekowej. Jednak wyniki badania ukazują raczej zmniejszenie się ogólnego trendu, co jest zgodne z oczekiwanymi trajektoriami użytkowania substancji w tej grupie wiekowej przy braku istotnych zmian polityki.
Eksperci z Ontario Institute for Cancer Research (OICR) odkryli jedną z dróg, za pomocą których palenie tytoniu wywołuje nowotwory i utrudnia organizmowi skuteczną walkę z nimi. Z artykułu opublikowanego na łamach Science Advances dowiadujemy się, że palenie tytoniu powoduje w DNA tzw. mutacje nonsensowne, w wyniku których nasz organizm zatrzymuje proces syntezy niektórych protein, zanim jeszcze zostaną one w pełni uformowane.
W niedawnym badaniu przeprowadzonym przez Uniwersytet Kolumbii Brytyjskiej naukowcy ujawnili nowe informacje dotyczące związku między spożywaniem marihuany a jogą. Badanie wskazuje, że osoby uprawiające jogę po spożyciu konopi mogą doświadczać zwiększonej świadomości oraz wzmocnionego poczucia mistycyzmu.
W zeszłym tygodniu pisaliśmy o tym, że według danych z USA legalna marihuana jest bezpieczniejsza niż oferowana na czarnym rynku. W przytaczanym badaniu stwierdzono wprawdzie pewne nieprawidłowości, ale w żadnym z testowanych, legalnych produktów, nie wykryto pozostałości pestycydów, rozpuszczalników, metali ciężkich, drobnoustrojów, mykotoksyn ani ciał obcych. Tymczasem w Kanadzie pestycydy znajdują się aż w 92% próbek pozyskanych z czarnego rynku
W ciągu ostatniego roku finansowego w Kanadzie odnotowano rekordowy wzrost zwrotów kosztów za medyczną marihuanę dla weteranów wojennych. Ostatnie dane pokazują, że wydatki są na historycznym poziomie.

Mimo rekordowych wskaźników, roczny wzrost tych zwrotów, mierzony w dolarach, osiągnął najniższy poziom od wielu lat. Świadczy to o znacznym spowolnieniu wzrostu w tej kategorii.

Krista Thomas stoi na skrzyżowaniu ulic Main i Cordova w Vancouver, gdzie jej nieżyjący już partner, Jerry Martin, założył kiedyś mobilny sklep sprzedający przetestowaną heroinę, kokainę i inne nielegalne narkotyki.

W Vancouver na zachodzie Kanady otwarty został sklep jawnie sprzedający narkotyki: kokainę, heroinę, metamfetaminę i MDMA. Jego właściciel został w niespełna dobę zatrzymany przez policję. Twierdzi jednak, że była to część planu, a do otwarcia sklepu zainspirował go jego przyrodni brat, który zmarł z powodu przedawkowania.

Witamy w Vancouver, jedynym mieście w Ameryce Północnej, które obecnie serwuje kokainę, crack, heroinę i metamfetaminę w biały dzień, bez żadnych konsekwencji ze strony miasta lub policji.

Badania kanadyjskich naukowców wskazują, że medyczna marihuana może pomóc w łagodzeniu bólu wywołanego przez raka oraz zmniejszyć ilość potrzebnych leków.

Siedem lat po tym, jak Kolumbia Brytyjska uznała problemy narkotykowe za sprawę najwyższej wagi w obszarze ochrony zdrowia publicznego i zaledwie miesiąc po dekryminalizacji wszystkich narkotyków, padły kolejne rekordy przedawkowania.

Według nowych danych dotyczących sprzedaży detalicznej opublikowanych we wtorek przez Statistics Canada, konsumenci marihuany w Kanadzie wydali w 2022 roku 4,52 miliarda dolarów kanadyjskich (3,35 miliarda dolarów amerykańskich) na legalne produkty z konopi indyjskich dla dorosłych, co stanowi wzrost o 17,9% w porównaniu z wynikiem sprzedaży w 2021 roku.

Firma Adastra Holdings Ltd. z siedzibą w Kolumbii Brytyjskiej ogłosiła pod koniec lutego, że uzyskała pozwolenie od rządu federalnego na rozpoczęcie sprzedaży kokainy i psylocybiny. Sprzedaż będzie dozwolona wyłącznie dla aptek, szpitali i naukowców. Ostatecznym celem jest redukcja szkód i walka z przedawkowaniami fentanylu i uzależnieniem od narkotyków.

Kolumbia Brytyjska, czyli prowincja zachodniej Kanady, od wtorku zdekryminalizowała posiadanie niewielkich ilości heroiny, amfetaminy, fentanylu i innych „twardych” narkotyków. To pierwszy eksperyment tego typu w Kanadzie i radykalna zmiana polityki mającą na celu powstrzymanie kryzysu narkotykowego, który zabił tysiące Kanadyjczyków.

Historia rodem z miejskiej legendy, z jedną różnicą: to wydarzyło się naprawdę. Powietrzna kontrabanda została udaremniona przez kanadyjskie służby więzienne zakładu karnego w Abbotsford. Ptak miał przyczepiony do pleców małą kieszonkę z materiału, gdzie umieszczono towar.

Strażnicy w jednym z kanadyjskich zakładów karnych złapali gołębia, który miał dostarczyć narkotyki więźniom. To nietypowa sprawa, ponieważ dotychczas przestępcy próbowali transportu dronami.

Odkąd Kanada zalegalizowała konopie indyjskie dla dorosłych w 2018 r., rząd przeprowadza coroczną ankietę w celu zbadania najnowszych trendów rynkowych i konsumpcyjnych w celu dostosowania swojej polityki do potrzeb konsumentów. Oto główne wnioski z badania Canadian Cannabis Survey 2022.

Według danych zebranych przez firmę prawniczą Miller Thomson całkowite straty 183 notowanych na giełdzie i licencjonowanych producentów konopi, w które zainwestowali Kanadyjczycy, straciło ponad 131 miliardów dolarów.

Ottawa refunduje medyczną marihuanę rekordowej liczbie weteranów a nowe dane pokazują, że rząd federalny wydał na to w ostatnim roku podatkowym ponad 150 milionów dolarów – ponad dwukrotnie więcej niż zaledwie trzy lata temu.

Kolumbia Brytyjska w Kanadzie tymczasowo dekryminalizuje posiadanie niewielkich ilości narkotyków, m.in. kokainy, ekstazy, metamfetaminy. To nowy sposób władz prowincji na walkę z rekordowymi zgonami w wyniku przedawkowania narkotyków.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego I w Pruszkowie podczas rutynowej kontroli przesyłek skierowali do rewizji dwie z nich, w związku z podejrzanym kształtem, który zauważyli w trakcie kontroli RTG. Jak się okazało w przesyłkach zamiast poduszek były narkotyki. W działania włączyli się policjanci z radomskiej KMP oraz KWP, którzy przejęli dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • LSD-25

 

Psychoanalityczna reasumpcja podświadomości czyli bad trip i jego interpretacja

 

Czas: noc z 13 na 14 lutego 2012 roku

Materiał: LSD 180 µg

Przebieg:

Start ~ 23:30

Wejście ~ 01:10

Koniec ~ 05:30

 

  • Gałka muszkatołowa

Moje doświadczenie z innymi dragami jest raczej niewysokie, mam na koncie DXM, thc, amfe i efedrynę jako świadomie zapodane używki, a MJ intensywnie palę już 3 lata.


Zapragnąłem zobaczyć co jeszcze jest na tym świecie i jakoś spontanicznie padło na gałkę.




17.00




Technicznie zapodanie wyglądało tak:


  • Diazepam
  • Problemy zdrowotne
  • Tramadol

11.03.2008

Słowo wstępu:

Kursywą będą opisane fragmenty, których nie pamiętam, a znam z opowieści.

Opis tripa jest opisem fragmentu brutalnie przerwanego ciągu opoidowego, na który składał się kratom, kodeina i tramadol, którego zażyłem niecałe 5 gram w ciągu 2 dni, tego dnia pół grama w pracy i niecałe 2g jednorazowo po powrocie do domu (1,7g bodajże). Tak duże dawki nie wynikały (tylko) z mojej wrodzonej głupoty, ale z tego, że rzeczona substancja działa na mnie nad wyraz słabo.

  • Benzydamina
  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Tego dnia oglądałem, przepiękny zachód czerwonego słońca. Opisane zdarzenia mają miejsce parę godzin później. Całą podróż odbywałem w łóżku.


1.Ogólnie

Doświadczenie to było punktem kulminacyjnym w przygodzie z wymienionymi wcześniej substancjami. Cykl 4 podróży został przebyty w celu zapoznania się ze światem psychodelii, odkrycia siebie, przeżywania ekstazy literackiej podczas przelewania na papier wizji spisanych wierszem bezpośrednio podczas trwania tripu.

randomness